O roubence

„V roce 2016 jsme si toto místo původně vyhlédli na výrobu domácí keramiky. Na pozemku stála jen stará kůlna, která by nám pro tento účel bohatě stačila. Když jsme ale s manželem viděli ty nádherné 100leté stromy, které se tyčí do kruhu kolem celého pozemku, a zjistili, že se v okolí nachází golfové hřiště, sjezdovka, cyklostezky, lesy pro houbaření a nespočet kouzelných míst pro pěší turistiku, napadlo nás, že by byla škoda, kdybychom si to všechno nechali jen sami pro sebe. A tak jsme tři roky na to nechali postavit krásnou roubenou chalupu na Vysočině a srdečně vás do ní zveme.“

Manželé Štěpánovi

Ubytování Vysočina – pronájem stylové roubené chalupy, interiér

Bezvadné místo, kde si odpočinout i zasportovat

Roubenka se nachází v městečku Svratka (1 403 obyvatel), což je přibližně půl hodiny autem ze Žďáru nad Sázavou. Stojí přímo u řeky Svratky a jen 700 m od ubytování se rozprostírá les. Během pěti minut odtud dojdete na náměstí ve Svratce, kde vás uvítá vůně čerstvého pečiva ze zdejší pekárny a lahodných zákusků z místní cukrárny. Ze všech čtyř světových stran obklopuje roubenku čarokrásná příroda, kam se můžete vydat jak za poznáním, tak za sportem. Dominantou je však bezesporu chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy.

Tento přírodní skvost ale zdaleka není to jediné, co v okolí roubenky navštívit. Vedle značených turistických tras vám toho Kraj Vysočina, samotné město Svratka i nedaleký Pardubický kraj nabízí mnohem víc. Možná budete překvapeni, kolik. Podívejte se na průvodce okolím, kde naleznete  náměty na výlety.

Průvodce okolím

Dřevem a přírodou vonící pohoda

Ubytování v roubence je balzámem na duši. Ve stínu 100letých stromů si dokonale odpočinete a načerpáte nové síly. Když se zaposloucháte, uslyšíte uklidňující šumění potůčku a v létě vás příjemně osvěží koupací jezírko přímo na zahradě. A ačkoliv se jedná o uměle vytvořené jezírko, voda v něm je velmi šetrná a je proto vhodná i pro citlivější jedince a alergiky.

Ubytování Vysočina – pronájem stylové roubené chalupy, exteriér – areál roubenky včetně koupacího jezírkaK dispozici máte zahradu o velikosti 1 420 m2 (+ 250 m2 zastavěné plochy).

Fotogalerie

Vybavení roubenky

Kapacita roubenky

Roubenka nabízí 7 míst k pohodlnému přespání (3 pokoje) a 2 přistýlky. V přízemí se nachází 1 přistýlka ve světnici na rozkládacím gauči a netradiční spaní na lůžku na peci. V patře se pak nalézá 1× pokoj s manželskou postelí, 1× pokoj se dvěma lůžky, 1 × pokoj se třemi lůžky.

Rozmístění a vzhled pokojů

K zapůjčení

Dětská postýlka včetně lůžkovin, deskové hry, fén, kulma a jídelní židlička pro děti.

K ochutnání

Chuťové pohárky vám naplní blahem špičkové víno z rodinného vinařství Baláž z Dolních Dunajovic. Už tady na vás čeká několik znamenitých chutí.

Parkování a exteriér roubenky

Fotogalerie interiéru a exteriéru roubenky

Pronájem roubenky Štěpánka

Roubenka je k pronájmu celoročně. V srdci Vysočiny, potažmo Českomoravské vrchoviny se můžete ubytovat během letních prázdnin, strávit zde vánoční svátky nebo oslavit příchod nového roku v zasněžené krajině. Stejně tak si tady užijete krásný podzim či osvěžující jarní dny. Roubenka Štěpánka je vhodným ubytováním jak pro rodiny s dětmi, tak pro jednotlivce, páry i skupiny. Výborné zázemí poskytuje turistům, cyklistům, houbařům, golfistům i lyžařům.

Více o cenách a rezervaci ubytování