Pivnická rokle

Pivnická rokle | Kam na výlet na Vysočině
Trasa od roubenky: 23 km

Pivnická rokle je divoký kaňon vyhloubený v pískovcích a opukách, v němž se skrývají jeskyně a podzemní labyrint. Dá se tady šplhat po žebřících z klád a objevovat tajná zákoutí malých rozměrů. Je to proto ideální místo pro rodiny s dětmi, které tady mohou objevovat zajímavé skrýše.

Historie Pivnické rokle

Někdy se můžete setkat s názvem Žižkovy maštale, jak se Pivnické rokli také někdy říká. To proto, že právě ona mohla být v minulosti úkrytem husitských vojsk a Jana Žižky. Pojmenování Pivnická rokle pravděpodobně pramení z přirovnání k chladnému sklepu, v němž se chladí pivo. Je na vás, co se vám líbí více.

Dvě části Pivnické rokle

V první části rokle se připravte na popadané stromy a přeskakování z kamene na kámen v korytě potoka, kterým občas protéká voda – záleží na počasí a množství srážek. Kaňon se pak dále větví do dvou částí. První nabízí rozměrnou jeskyni vymletou v pískovcovém masivu, kde dá bez problému postavit, a uzoučký podzemní labyrint pro NEklaustrofobiky. Druhá část je o šplhání vzhůru úzkými skalními průrvami po žebřících z dřevěných klád.

Parkování

Pivnická rokle se nachází u vesničky Zderaz, kde můžete zaparkovat ve středu obce a vydat se po žluté turistické značce za dobrodružstvím.

Left Zpět na výpis tipů

Zarezervujte si ubytování v blízkosti místa Pivnická rokle

Rezervovat ubytování

Toto místo je
  • Odrážka 30 minut autem od roubenky
  • Odrážka Rozloha 34,37 ha
  • Odrážka Přírodní památka od roku 1998
  • Odrážka Jeskyně a podzemní labyrint
Adresa

okres Chrudim, Pardubický kraj, Česko

GPS: 49.8432161N, 16.0990989E