Přírodní památka Malinská skála

Přírodní památka Malinská skála | Kam na výlet na Vysočině
Trasa od roubenky: 16 km

Krásné výhledy, klid a obdivuhodné přírodní útvary. To vše v sobě skrývá Malinská skála, která začíná v Devíti skalách a táhne se dál směrem na východ. Z vrcholu je možné dohlédnout na Blatiny, Křižánky, Samotín, Buchtův kopec, Drátečníky či Čtyři palice.

Jedná se o skupinu rulových skal ve Žďárských vrších, které dosahují výšky až 20 m, uspořádaných do kruhu kolem vrcholu, v níž se zvětráváním vytvořily zajímavé výklenky a puklinová jeskyně. Mezi nejvýznamnější skalní útvary patří Výspa, Srnčí věž, Škuner a Buldok.

Když se vydáte po červené turistické značce, čeká na vás nádherná příroda, která se vyznačuje celou řadou chráněných živočichů (puštík obecný, krkavec velký, výr velký, ořešník kropenatý) i rostlin (metlička křivolaká, šťavel kyselý, kapraď osténkatá) včetně výrazné skupiny balvanů. A až dorazíte do cíle, můžete se kochat výhledem na nejvyšší vrchol Žďárských vrchů – Devět skal.

Tato přírodní památka je častým cílem turistů, cyklistů a horolezců (pro tento sport pouze od července do prosince). V zimě zde můžete narazit na nadšené běžkaře.

Left Zpět na výpis tipů

Zarezervujte si ubytování v blízkosti místa Přírodní památka Malinská skála

Rezervovat ubytování

Toto místo je
  • Odrážka 22 minut autem od roubenky
  • Odrážka 2 hodiny pěšky od roubenky
  • Odrážka 811 m n. m.
  • Odrážka Skály vysoké až 20 metrů
Adresa

Sněžné - Blatiny, Kraj Vysočina, Česko

GPS: 49.6611611N, 16.0714303E